DINOZAURY NA TERENIE GMINY GDÓW

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. W takim dniu warto przypomnieć pewien absurd, którzy zgotowali nam „gospodarze” Gminy Gdów. W marcu 2019 r. na zlecenie i przy współpracy Urzędu Gminy Gdów ukazał się folder promujący lokalną gminę. Autor folderu tak bardzo jednak „rozpędził się” w kwestiach promocji Gminy Gdów, że zawarł w nim informację sugerującą, że na terenach obecnej gminy ludzie polowali na… dinozaury :)

 W rozdziale „Rodowód Gdowa” str. 5 czytamy: „O bardzo wczesnym zasiedleniu tych ziem świadczą zabytki archeologiczne pochodzące z …mezozoiku…”

 A tymczasem już w szkole podstawowej uczą: „Mezozoik to era dinozaurów. Trwał od 230 do 65 mln lat temu i dzielił się na trias, jurę i kredę”. (…homo sapiens pojawił się na Ziemi 2 mln lat temu).

Folder Gmina Gdów - strona 5, skrót

/w tym miejscu warto przypomnieć słynny już cytat byłej premier polskiego rządu Ewy Kopacz/:

„Przypomnę strasznie dawne czasy. To wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli żadnych strzelb, nie mieli żadnej broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie Pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura. I wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem na pewno nie padł. Ale jeśli przez miesiąc, dwa miesiące, rzucali tymi kamieniami, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać”.

:)

Skoro tak zawoalowanej metafory używa polityk, to z drugiej strony czemu dziwić się polowaniu na dinozaury na terenie gminy Gdów?

Folder Gmina Gdów - strona 17

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*