GDOVIA GDÓW OGRAŁA NIEPOKONANĄ NA WIOSNĘ EKIPĘ ŚLEDZIEJOWIC

LKS Śledziejowice na wiosnę w lidze wygrywało wszystkie mecze. Pięć spotkań, komplet punktów, żadnej straconej bramki. Wszystko to do czasu meczu z reprezentacją Gdowa, który odbył się w Śledziejowicach 1 maja. Duma Gdowa ma w swoim składzie zawodników szybkich „jak wiatr”, którzy potrafią rozmontować każdą ligową defensywę.

Tak było między innymi w 10 minucie. Gospodarze wykonywali aut, po którym piłkę przejęli gracze z Gdowa. Jedno długie podanie do Bartłomieja Kwiecińskiego, który w pokonanym polu pozostawił blok obronny i bramkarza gospodarzy. 1-0 dla Gdovii. Gospodarze próbowali atakować, a goście kontrowali. W pierwszej połowie jednak więcej bramek nie zobaczyliśmy. Po przerwie gospodarze mogli wyrównać za sprawą Krzysztofa Maja po którego strzale piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Dariusza Chwajoła. W 66 minucie błąd Adriana Makieły, który zbyt lekko podawał piłkę do swojego bramkarza, bezlitośnie wykorzystuje ponownie Bartłomiej Kwieciński i jest już 0-2. W 80 minucie kolejna szybka kontra reprezentacji Gdowa po raz trzeci zostaje sfinalizowana przez Bartłomieja Kwiecińskiego.

LKS Śledziejowice: Norbert Jasowicz – Filip Cyganek, Łukasz Górski, Bartosz Talowski (65. Dominik Duda), Adrian Makieła (70. Mateusz Kubik), Andrii Kushnirov (46. Kamil Wąs), Piotr Zapiór, Daniel Cyganek, Karol Buraczek – Daniel Klim (81. Ksawery Konarski), Krzysztof Maj

Gdovia Gdów: Dariusz Chwajoł – Piotr Kasprzyk, Łukasz Małajowicz, Dariusz Guzik (62. Mieszko Dubiel) – Damian Kulma, Jakub Noga, Piotr Kapusta, Konrad Cebula, Sebastian Wołek (70. Bartosz Gawlik) – Bartłomiej Kwieciński (90. Jacek Stasiak)

Po tym pojedynku Gdovia Gdów zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 pkt. ustępując jedynie ekipom Czarnych Staniątki (43 pkt.) oraz Targowianki Targowisko (37 pkt.). LKS Śledziejowice są na miejscu piątym z dorobkiem 30 pkt.

Kolejny ligowy pojedynek Gdovia Gdów rozegra w sobotę 11 maja o godzinie 17:00, a jej rywalem w Gdowie będzie Wróblowianka Wróblowice (12 miejsce, 16 pkt.)