KAMIL POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY. ZBIERA PIENIĄDZE NA SKOMPLIKOWANĄ OPERACJĘ

Kamil Stawiarz ma 23 lata i w swoim młodym życiu już osiem operacji za sobą. Przyniosły wiele cierpienia, ale nie pomogły chłopakowi zrekonstruować ucha. Dzisiaj Kamil ma szanse na godne życie. Koszt operacji to 150 tys. złotych. W osiągnięciu celu pomaga wielu. Wśród osób wielkiego serca są znani bokserzy: Rafał Jackiewicz i Mariusz Wach, którzy aktywnie włączyli się w akcję pomocy Kamilowi.

Kamil Stawiarz urodził się jako wcześniak z prawą nieukształtowaną małżowiną uszną i brakiem przewodu słuchowego. Pierwszy rok życia spędził w szpitalu, walcząc o życie. Zanim rodzicom pozwolono zabrać syna do domu, musieli zaliczyć kurs medyczny i nauczyć się wyciągać rurkę tracheotomijną.

Kiedy Kamil miał 15 lat, lekarze z Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego w Krakowie podjęli się rekonstrukcji ucha. Po trzeciej operacji rana nie chciała się zagoić. Okazało się, że chłopak został zakażony gronkowcem złocistym.

Kolejne dwa lata Kamilowi zajęło leczenie zakażenia bakteryjnego.

Kiedy zakażenie minęło, okazało się, że ucho się obkurczyło. Zaszła konieczność przeprowadzenia kolejnych operacji. W sumie było ich aż osiem, ale żadna nie przyniosła efektu. Kamil nie odzyskał ani słuchu, ani też kształtu ucha.

Przez lata Kamil szukał lekarzy, którzy będą w stanie mu pomóc. Ale ani w Polsce, ani za granicą nikt nie chciał podjąć się tak skomplikowanej operacji. Nadzieje dał prof. Adam Maciejewski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, szczególnie specjalizujący się w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej.

Profesor podjął się przeprowadzenia operacji.

Niestety, operacja nie jest refundowana. Dlatego Kamil rozpoczął zbiórkę pieniędzy na stronie siepomaga.pl

150 tys. złotych to dla młodego człowieka nieosiągalnie wielka kwota. Dlatego postanowił poprosić ludzi o pomoc.

Wesprzeć Kamila Stawiarza można pod linkiem:

https://www.siepomaga.pl/kamil-stawiarz

 

pomoc1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*