MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI DROGAMI GMINY GDÓW

Przez cztery dni najlepsi polscy kolarze oraz przedstawiciele 12 krajów będą rywalizować w Małopolskim Wyścigu Górskim. To już 57. edycja tej kolarskiej imprezy, cenionej za trudne trasy i wysoki sportowy poziom. W tym roku wyścig odbędzie się miedzy innymi drogami gminy Gdów. Pierwszy etap „zahaczy” o południowo-zachodnie tereny naszej gminy (Stryszowa, obrzeża Gdowa), natomiast drugi etap poprowadzi przez teren gminy od Szczytnik przez Cichawę, Marszowice, obrzeża Gdowa po Zagórzany.

Tegoroczny program Małopolskiego Wyścigu Górskiego zapowiada się na wymagający z punktu widzenia zawodników. Czekają na nich cztery sportowe wyzwania, w których będą musieli wykazać się najwyższym kolarskim kunsztem i ponadprzeciętną wytrzymałością. Całość rozpocznie się 13 czerwca na krakowskim Rynku Głównym. To tam o 18.00 zabrzmi sygnał do startu w kryterium kolarskim o złoty pierścień Krakowa, które zakończy się wyścigiem australijskim. Dzień później kolarze zameldują się w Myślenicach, skąd wyruszą na 120-kilometrową trasę pierwszego etapu do Wieliczki. 15 czerwca to już ściganie się po zdecydowanie bardziej pofałdowanym, górzystym terenie. Peleton rozpędzi się w Niepołomicach, by po 146 kilometrach zawitać do miasta Nowy Targ. Ostatni dzień zmagań przypadający na 16 czerwca to trasa z Chochołowskich Term do Starego Sącza, którą zwieńczy mordercza wspinaczka na Przehybę (1 175 m n.p.m.).

To, co wymagające dla zawodników, jest atrakcyjne dla kibiców. Będą mogli oni podziwiać esencję kolarstwa: brawurowo pokonywane zakręty, sprinty przy nieosiągalnej dla rowerzystów prędkości i zdobywanie sztywnych podjazdów o rzadko spotykanych stopniach nachylenia. Dlatego warto będzie wypatrywać wielonarodowego peletonu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i wyjść mu na spotkanie. Będą na to aż cztery dni, z czego szczególnie spektakularnie zapowiada się piekielnie szybkie kryterium o złoty pierścień Krakowa oraz finałowy podjazd na Przehybę, na którym być może rozstrzygną się losy całego wyścigu.

Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce.

Honorowym patronem 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, a honorowy patronat nad 36. Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa sprawuje Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski.

 

 

  1. MAŁOPOLSKI WYŚCIG GÓRSKI UCI 2.2

PROGRAM

14 czerwca (piątek) I ETAP 120 kilometrów

12:20 MYŚLENICE  RYNEK – start honorowy I etapu

15:30 WIELICZKA UL. KOPERNIKA – meta I etapu

 

15 czerwca (sobota) – II ETAP 146 kilometrów

13:20 NIEPOŁOMICE ZAMEK– start II etapu

NOWY TARG RYNEK – meta II etapu (finish of the 2-nd stage)

 

16 czerwca (niedziela) – III ETAP

10:00 CHOCHOŁOWSKIE TERMY start do 3 etapu 136 kilometrów

13:45 PRZEHYBA – meta III etapu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*