OBWARZANEK SIĘ DUSI. ZAPROSZENIE NA DEBATĘ

Serdecznie zapraszamy na debatę ” OBWARZANEK SIĘ DUSI”, która odbędzie się 21 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 17.00 Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice). 

Powietrze nie zna granic – przestrzegają eksperci.  Dlatego coraz częściej pada pytanie: jak pozbyć się niewidzialnego zabójcy z gmin otaczających miasto?

Co zrobić, by powietrze w podkrakowskich gminach było lepsze? Jakie zmiany wprowadza uchwała antysmogowa dla Małopolski? „Obwarzanek truje Kraków”, „Nie możemy oddychać, bo w gminach palą byle czym” – ile razy w ostatnich latach słyszeliśmy te zdania?

Wspólnie z aktywistami, urzędnikami i ekspertami będziemy rozmawiać o tym, co zrobić, by smog zniknął z Zabierzowa, Niepołomic, Wieliczki. Przyjrzymy się również uchwale antysmogowej dla Małopolski i odpowiemy na pytania, jak finansować zmianę ogrzewania na bardziej ekologiczne.

W debacie udział wezmą: Tomasz Urynowicz – wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Paweł Ścigalski – pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza, Adam Twardowski – wiceburmistrz Niepołomic Paweł Pawłowski – prezes Fundacji Lepsze Niepołomice

Wstęp na debatę jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*