RANKING POLSKICH GMIN ZA ROK 2018 OPRACOWANY NA PODSTAWIE OKOŁO 50 WSKAŹNIKÓW

Ranking Samorządów  jest organizowany przez „Rzeczpospolitą” już od 14 lat. Autorzy rankingu starają się  w nim wyłonić i pokazać jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Jak w rankingu wypadły gminy z powiatu wielickiego?

Autorzy rankingu biorą pod uwagę około 50 wskaźników. Większość z nich pochodzi z publicznych źródeł Informacji – takich jak dane ze sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów (np. wartość wydatków na ochronę środowiska, na transport, czy kulturę) lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny. O podanie części informacji proszą również samorządy w specjalnej ankiecie.

W Kapitule rankingu samorządów znaleźli się między innymi były premier Jerzy Buzek, były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, Teresa Czerwińska, Adam Hamryszczak.

Już za parę dni napiszemy szczegółowo o wynikach rankingu. Dziś miejsca jakie w rankingu osiągnęły gminy z powiatu wielickiego:

78 miejsce: gmina Niepołomice – 15,95 pkt

172 miejsce – gmina Wieliczka – 11,35 pkt

304 miejsce – gmina Kłaj – 7,04 pkt

322 miejsce – gmina Biskupice – 6,97 pkt

368 miejsce – gmina Gdów – 6,77 pkt

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*