WZORCOWA INWESTYCJA W NIEPOŁOMICACH. RUSZA BUDOWA SZKOŁY

Serdecznie zapraszamy na uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod budowę szkoły podstawowej w Niepołomicach na osiedlu Jazy, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 10.00 przy ulicy Ples.

Budując szkołę gospodarze chcą zakopać przy niej kapsułę czasu, dlatego też proszą Państwa o przyniesienie drobiazgów, które w niej umieszczą (np. listy, zdjęcia), a które będą naszą wiadomością do przyszłych Niepołomiczan.

Szkoła podstawowa w Niepołomicach-Jazach, której budowa będzie się właśnie rozpoczynać, przyjmie początkowo 300, a finalnie 500 uczniów. Dla nich architekci z Konior Studio stworzyli koncepcję inspirowaną pracą pszczół i konstrukcją ula. Kształt plastrów miodu będzie tu można spotkać na każdym kroku. Z sal lekcyjnych na zewnątrz budynku prowadzić będą przeszklone drzwi. A teren znajdujący się bezpośrednio przy salach zamieniony zostanie w ogródki pielęgnowane przez samych uczniów. Obiekt z zewnątrz ma wyglądać jak małe miasteczko. Biała i kremowa elewacja, z drewnianymi wykończeniami, skąpana w zieleni daleka będzie od standardowego wyglądu szkół.

Budynek ma być energooszczędny. Projekt przewiduje też maksymalne wykorzystanie światła słonecznego do oświetlenia wnętrz budynku.

Budowa obiektu będzie podzielona na dwa etapy: w pierwszym powstanie szkoła, zaplecze sportowe oraz administracja, a w drugim przedszkole.

Będzie to największa inwestycja gminy Niepołomice w tej kadencji. Pierwszy dzwonek zabrzmi w tej szkole we wrześniu 2017 roku.

Zaproszenie na wbicie łopaty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*