ELEKTRYCZNE HULAJNOGI WJECHAŁY DO WIELICZKI

Elektryczne hulajnogi wjechały do Wieliczki. Mieszkańcy miasta mogą już korzystać z 20 jednośladów udostępnionych przez blinkee.city. Lider elektromobilności w Polsce wprowadził elektryczne pojazdy także w kolejnych miejscowościach Małopolski. 19 sierpnia w Myślenicach, Tarnowie i Skawinie pojawiło się po 20 e-hulajnóg. Tarnowianie korzystający z aplikacji mają do dyspozycji także skutery. Czy kiedyś podobna inicjatywa dotrze do Gdowa?

Jednoślady dla wszystkich

blinkee.city od początku sezonu realizuje zapowiadaną ekspansję, obejmującą nie tylko zagraniczne metropolie, ale także mniejsze miejscowości w Polsce. – Elektromobilność to element odpowiedzialnego rozwoju transportu na całym świecie. Hulajnogi są doskonałym rozwiązaniem  dla mniejszych miejscowości, gdzie system komunikacji miejskiej nie zawsze jest wystarczający. Nasz biznes skaluje się z łatwością, dlatego z przyjemnością wprowadziliśmy nasze ekologiczne jednoślady do Wieliczki, Tarnowa, Myślenic i Skawiny – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city.

 

Małopolska – start!

Wieliczka już  soboty 17 sierpnia dysponuje 20 hulajnogami elektrycznymi. Z kolei w Myślenicach, Tarnowie i Skawinie usługa blinkee.city wystartowała 19 sierpnia. Mieszkańcy Tarnowa mogli zapoznawać się z jednośladami od godz. 9.00 na rogu ulic Wałowej i Kopernika. Z kolei Myśleniczanie mieli szansę wyruszyć w pierwszą podróż hulajnogami od godz. 13.00, z Rynku 8/9, gdzie pojazdy zostały ustawione. – W Tarnowie, którego powierzchnia liczy ponad 72 km2, zdecydowaliśmy się dołożyć do floty także 5 skuterów, które będą idealnym rozwiązaniem na nieco dłuższe trasy. Jeszcze w tym sezonie planujemy zwiększyć ich liczebność. Hulajnogi to z kolei jednoślady w sam raz do pokonania krótszych odcinków lub po prostu do przejażdżki dla czystej przyjemności – mówi Paweł Maliszewski.

 

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Wypożyczanie i korzystanie z pojazdów blinkee.city jest wyjątkowo proste. Zarówno hulajnogi jak i skutery można parkować w dowolnym, dozwolonym przez przepisy ruchu drogowego miejscu. Nie trzeba martwić się o ładowanie pojazdów – tym zajmują się specjaliści blinkee.city, którzy przynajmniej raz dziennie sprawdzają stan techniczny jednośladów oraz ładują je w razie potrzeby.

Cena w czterech nowych lokalizacjach nie różni się od ceny ogólnopolskiej. Za wynajęcie hulajnogi zapłacimy 2,5 zł opłaty startowej. Minuta jazdy kosztuje 49 gr, a minuta postoju 9 gr. Z kolei cena skuterów to 69 gr za minutę jazdy i 9 gr za taki sam czas postoju. Dzienna opłata maksymalna obu jednośladów elektrycznych to 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty w ciągu doby licznik staje, ale wciąż można jechać.

 

Apelujemy o rozważną jazdę na hulajnogach i skuterach  oraz o odpowiedzialne parkowanie ich w przestrzeni miejskiej. Bezpieczeństwo jest bowiem podstawą wspaniałej zabawy podczas użytkowania pojazdów blinkee.city – dodaje Paweł Maliszewski.

 

***

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 22 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 380 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*