KONKURS – Wyhoduj swój kryształek soli i wygraj nagrodę

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest wyhodowanie solnych kryształków. Udział w konkursie nie wymaga wielkich środków ani czasu a sprawi wiele radości całej rodzinie i jeszcze może przynieść nagrodę. Potrzebne są: duży słoik, sól, woda i baza dla wzrostu kryształków np.: fragmenty sznurków, włóczki, gałązki, … . Do eksperymentu warto podejść z fantazją tzn. przygotować ciekawą kompozycję z różnych materiałów do zanurzenia w solance a wtedy natura odwdzięczy się stworzeniem na nich efektownej i pięknej kryształowej dekoracji.

Solankę należy przygotować w następujących proporcjach: ¼ szklanki soli na ½ szklankę wody. Można założyć rodzinną hodowlę  albo oddzielną dla każdego członka rodziny. Już samo obserwowanie  jak rosną solne kryształki jest niezwykle fascynujące.

Zanim zaczniesz przeczytaj Regulamin konkursu: https://muzeum.wieliczka.pl/aktualnosci/konkurs-wyhoduj-swoj-krysztalek-soli

 

Fotografie kryształków należy przesyłać na adres: konkurs@muzeum.wieliczka.pl do dnia 1 czerwca 2020 roku. Powstanie z nich galeria na stronie internetowej Muzeum oraz Facebooku. Trzy najciekawsze i najpiękniejsze zostaną nagrodzone.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*