ODBLASKOWE TRĄBKI

Publiczna Szkoła Podstawowa w Trąbkach po raz kolejny przystąpiła do konkursu ,,Odblaskowa szkoła” organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.  W ramach konkursowych działań uczniowie mają szansę uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach. Odbywać się będą m.in.: konkursy (odblaskowe transparenty, hasło, gazetka klasowa), działania sportowe (marsz, bieg – odblaskowa błyskawica), spotkanie z policjantem, pokaz mody odblaskowej.

Inauguracją tegorocznej edycji „Odblaskowej Szkoły” była ODBLASKOWA DYSKOTEKA, podczas której każdy z uczniów obowiązkowo miał na sobie odblask. Dodatkową atrakcją podczas dyskoteki był wybór ODBLASKOWEGO MISTERA. Dziewczyny jako główne kryterium podczas wyboru owego Mistera poza ogólna prezencją przyjęły ilość odblasków jaką kandydat posiadał na sobie. Bezpośrednio przed dyskoteką Samorząd Uczniowski zorganizował ODBLASKOWY SALON URODY, gdzie wykonany został profesjonalny odblaskowy make-up i fryzura.

Kolejnym działaniem związanym z  „Odblaskową Szkołą” był „Odblaskowy pochód”, połączony z poświęceniem zwierzą w Kaplicy w Trąbkach, który odbył się 3 października. Uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty nawołujące do noszenia elementów odblaskowych oraz do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Każdy uczestnik był wyposażony w gadżety lub kamizelkę odblaskową, dając tym dobry przykład społeczności lokalnej.

Planowane jest jeszcze wiele innych akcje, które mają promować noszenie odblasków. Udział w konkursie jest okazją do przypomnienia, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

O odblaskach i kamizelkach muszą pamiętać nie tylko  dzieci , ale również rodzice zgodnie z zasadą:

„NIE RÓB ŁASKI NOŚ ODBLASKI !!!”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*