2009 ROK. UROCZYSTOŚĆ PRZENIESIENIA SZKOŁY PRYWATNEJ W GDOWIE

W 2009 roku w Gdowie przybył nowy budynek szkolny. Szkoły prywatne, które wcześniej działały w liceum publicznym, zostały dokładnie w 10. rocznicę istnienia przeniesione do ówcześnie nowego budynku przy ulicy Łapanowskiej w Gdowie.

Z tej okazji odbyła się uroczystość poświęcenia, której przewodniczył przybyły specjalnie na to wydarzenie Ojciec Kazimierz Maniecki – przeor zakonu Paulinów na Jasnej Górze. Odbyła się msza święta w intencji uczniów i nauczycieli, a Ojciec Maniecki wygłosił referat o historii Jasnej Góry i Cudownego Obrazu Matki Bożej. W spotkaniu uczestniczyły władze gminne, przedstawiciel kuratorium oraz mieszkańcy Gdowa. W swoim przemówieniu dyrektor Bogumiła Baran mówiła o trudnych początkach szkoły, która w tamtym czasie istniała już od 11 lat i wychowała na tamten czas około pół tysiąca absolwentów. W dalszej części przemówienia dyrektor mówiła o osiągnięciach szkoły w zakresie zdawalności egzaminów. A było o czym wspomnieć, gdyż w latach 2006 i 2007 sto procent przystępujących do nowej matury zdało egzamin. Jako źródło tych sukcesów dyrektor wskazywała na znakomitą kadrę nauczycielską, odpowiednią organizację i warunki nauki.

W trakcie opisywanego spotkania goście mogli zwiedzić nowy budynek szkolny. Ładnie wykończone wnętrza, piękny wystrój wewnętrzny budynku w niczym nie przypominał tradycyjnej szkoły. Przytulne pomieszczenia, gustownie urządzone i z pięknym wystrojem lśniły czystością i nowością. Duże wrażenie na uczestnikach spotkania robiła pracownia komputerowa powstała w oparciu o laptopy i sieć bezprzewodową w całym budynku.

W 2009 roku, od nowego roku szkolnego w Gdowie ruszyło Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży. Wcześniej szkoła uzyskała uprawnienia szkoły publicznej i rozpoczęła funkcjonowanie w nowym budynku szkół prywatnych w Gdowie przy ulicy Łapanowskiej. Dyrektorem szkoły został Adam Baran, wieloletni dyrektor publicznego liceum w Gdowie.

W 2009 roku była to wyjątkowa uroczystość z jeszcze jednego powodu. W tamtym czasie zarówno w naszym powiecie jak i tych okolicznych nie było prywatnej szkoły dla młodzieży. Najbliższa znajdowała się w Krakowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*