BARDZO DOBRY WYSTĘP STRAŻAKÓW Z NIEWIAROWA NA ZAWODACH WOJEWÓDZKICH

W sobotę 18 czerwca 2016 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach przeprowadzono IV i V Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych wg. regulaminu Tradycyjnych Międzynarodowych Zawodów Pożarniczych oraz Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Na płycie gorlickiego stadionu o miano najlepszych strażaków województwa małopolskiego rywalizowało 440 zawodników.

Sygnał do rozpoczęcia zawodów wojewódzkich dała orkiestra dęta z Dominikowic, która wprowadziła uczestników na stadion. Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości Prezesowi ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Edwardowi Siarka złożył Z-ca Kierownika Zawodów mł. bryg. Andrzej Czeluśniak. W imieniu organizatorów i gospodarzy przybyłe drużyny oraz gości przywitał Kierownik Biura Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Szkarłat.

W zawodach udział wzięło 440 zawodników z 44 drużyn OSP, KDP i MDP

Wśród nich zawodnicy z gminy Gdów: reprezentacja MDP Niewiarów w składzie: Daria Strączek, Tomasz Łabuz, Kamil Turakiewicz, Szymon Zając, Tomasz Biernat, Krzyś Wojtas, Konrad Szostak, Kamil Lupa, Łukasz Lupa, Radosław Kowal oraz Opiekunowie: Rafał Banach, Weronika Długosz i Błażej Długosz.

Drużyna z Niewiarowa w Gorlicach brała udział w dwóch konkurencjach: rozwinięciu bojowym oraz biegu sztafetowym. Sędziowie zwracali uwagę także na dyscyplinę drużyn. Ta ostatnia była wzorowa.

W „rozwinięciu bojowym” zawodnicy z Niewiarowa osiągnęli bardzo dobry czas (53 sekundy), ale niestety popełnili jeden błąd za który otrzymali 10 pkt. karnych. Błąd polegał na tym, że zawodnikowi który wychodził z tunelu rozpięła się „spinka” węża i ten za wcześnie upadł na tor.

W biegu sztafetowym zawodnicy z Niewiarowa osiągnęli przyzwoity czas 78 sekund i wykonali to zadanie bez błędów.

Ostatecznie młodzi strażacy z Niewiarowa zajęli bardzo dobre 6 miejsce z wynikiem 1025,83 pkt. Zwyciężyła drużyna z Zubrzycy Dolnej.

Co było najcięższe dla strażaków z naszej gminy? Jak sami podkreślają przede wszystkim walka ze zmęczeniem (musieli wyjechać na zawody do Gorlic wczesnym rankiem o godzinie 5:30), do tego duży upał i parna pogoda. Zawodnicy, którzy pierwszy raz brali udział w zawodach tej rangi dodatkowo zmagali się ze stresem.

Swoim występem strażacy z Niewiarowa pokazali jednak nie małe umiejętności, a wracając do domów wszyscy byli uśmiechnięci, radośni i towarzyszyły im głośne śpiewy. Niewątpliwie, strażacy z Niewiarowa potwierdzili, że należą do małopolskiej elity!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: zosprp.gorlice.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*