DBAJMY O CZYSTOŚĆ BRZEGÓW RZEKI RABY

DBAJMY O CZYSTOŚĆ BRZEGÓW RZEKI RABY – PRZECIEŻ TO JEDEN Z NASZYCH „SKARBÓW” W GMINIE GDÓW

Zwracajmy szczególną uwagę na czystość. Sprawmy, aby wokół nas było ładnie i przyjemnie, szczególnie, że  stan najbliższego otoczenia bezpośrednio świadczy o nas. Mówi o naszej trosce o dobro wspólne, ale też o kulturze, jaką reprezentujemy.

Czytelniczka przesłała nam zdjęcia jakie wykonała podczas  spaceru z psem brzegiem rzeki Raby na wysokości ul. Młyńskiej w Gdowie.

Jej oczom ukazał się widok naganny. Na brzegu rzeki Raby w promieniu kilkudziesięciu metrów leżały porozrzucane puszki po piwie, porozbijane butelki, porzucone resztki jedzenia, opakowania po keczupie i musztardzie, pełno papierów, siatek, opakowań po papierosach…

Czytelniczka zachowała się WZOROWO! Posprzątała śmieci po nieznanych osobach do przyniesionych przez siebie reklamówek. W tym miejscu WIELKIE, WIELKI SŁOWA: DZIĘKUJEMY!

Apelujemy!
Raba i jej najbliższe otoczenie to jedna z wizytówek naszej gminy. Dbajmy o czystość w jej rejonie i nie tylko! Naprawdę niewiele potrzeba, aby za sobą posprzątać.

Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nie tylko władz samorządowych, ale także Mieszkańców.  To od Nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne.

Mając na względzie estetyczny wygląd naszych miejscowości i zdrowie mieszkańców nie możemy wyrzucać odpadów do lasu, na brzegi rzek czy do przydrożnych rowów.  Nie spalajmy również odpadów w domowych piecach. Wszystkie te działania zagrażają nam samym oraz generują konsekwencje zdrowotne, środowiskowe i materialne.

Zwracamy uwagę na utrzymanie w ładzie przyległych do posesji rowów i chodników. Każde gospodarstwo ma obowiązek posiadać umowę na wywóz śmieci, a w terenie skanalizowanym zamieszkałe budynki muszą być podłączone do kanalizacji. Zróbmy wszystko, aby Gmina Gdów lśniła czystością i porządkiem, by stała  się wzorem dla innych.

Nie zaśmiecajmy, nie zatruwajmy, nie niszczmy naszego otoczenia, zapewnijmy sobie samym i przyszłym pokoleniom – naszym dzieciom i wnukom majątek w postaci czystych lasów, rzek i pięknej przyrody. Wspólnie dbajmy o teren naszej małej ojczyzny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*