DOBRA PASSA PIŁKARZY ZIELONYCH NIEGOWIĆ

Bardzo dobrze w rozgrywkach wielickiej A-klasy piłkarskiej spisuje się seniorska drużyna Zielonych Niegowić. Duma Niegowici w ostatnich pięciu spotkaniach nie zaznała jeszcze goryczy porażki. I oby tak jak najdłużej. Zieloni odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali dwa remisy. Podopieczni trenera Rafała Wojasa zaaplikowali swoim rywalom aż 13 bramek, tracąc przy tym zaledwie 4.

Rozpoczęło się od remisu 2-2 na wyjeździe z ekipą UKS Sygneczów. W meczu tym Zieloni potrafili odwrócić losy spotkania, gdyż po trafieniach Damiana Więcława w 30 minucie i Marcina Stefanika w 52 minucie przegrywali już 0-2. Końcówka meczu należała jednak do Reprezentacji Niegowici. Po trafieniach Sebastiana Wojasa (70 min.) i Marcina Strojnego (80 min.) udało się doprowadzić do remisu.

W kolejnym pojedynku Zieloni Niegowić rozbili ekipę Strażaka Kokotów 4-0.

Skład Zielonych w tym meczu: J. Kasprzyk – M. Strojny, R. Klaja, P. Kasprzyk, M. Piwowar – Pieprzyk, Dziedzic, Tańcula, Pawlik, M. Wyporek – S. Wojas oraz Kubik, Kostuch, P. Kasprzyk II, Niedziułka, Sz. Wyporek

W 30 minucie z rzutu karnego podyktowanego za faul na Mateuszu Wyporku trafił Pieprzyk. Od 35 minuty gospodarze grali w przewadze liczebnej po czerwonej kartce dla gracza Strażaka. Zieloni znów zaliczyli imponującą końcówkę spotkania aplikując gościom w ciągu zaledwie pięciu minut trzy braki. Dwie z nich uzyskał Pieprzyk a jedną dołożył Sebastian Wojas.

9 maja w trzecim kolejnym pojedynku Zieloni na wyjeździe wygrali z Sokołem Chorągwica 3-1

Sokół Chorągwica wystąpił w tym meczu w składzie: Kmiecik – Mirus, Pilch, Sporysz, Bobek – Dariusz Gorski, Łukasz Gorski, Haredzinski (60’ Adam Malicki), Antoni Malicki, Starowicz – Palonek

Zieloni Niegowić: Szymon Wyporek (82. Jacek Kasprzyk) – Strojny, Niedziułka, Paweł Kasprzyk, Klaja, Pieprzyk, Mateusz Wyporek, Paweł Kasprzyk II, Pawlik, Kostuch, Wojas

Od pierwszych minut przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Z kolei Zieloni raz za razem groźnie kontratakowali. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła po pięknym strzale z dystansu Sebastiana Wojasa w 13 minucie. Goście poszli za ciosem i chwilę później Strojny faulowany padł w polu karnym, a z jedenastu metrów nie pomylił się Pieprzyk. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Na drugą połowę Sokół wyszedł bardzo zmotywowany przez trenera Klimczyka, czego efektem była bramka kontaktowa Antoniego Malickiego w 82 minucie. Gospodarze uwierzyli, że nie wszystko w tym meczu stracone i ruszyli jeszcze mocniej do przodu. W samej końcówce spotkania głośnych kibiców Sokoła uciszył Pieprzyk strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i ustalając wynik meczu na 1:3 dla Zielonych.

12 maja rozegrano zaległą 16 kolejkę spotkań. Drużyna Zielonych na wyjeździe zremisowała z Czarnymi Staniątki 1-1.  Prowadzenie ekipie z Niegowici dał w 73 minucie Sebastian Wojas. Wyrównał w 88 minucie Michał Gawlik.

W kolejnym pojedynku Zieloni pokonali KS Rożnowa 3:0

Składy drużyn:
Zieloni Niegowić: Jarosław Kasprzyk, Marcin Strojny, Bartłomiej Niedziułka (Michał Piwowar 60′), Paweł Kasprzyk, Robert Klaja, Gabriel Tańcula (Paweł Kasprzyk II 45′), Piotr Piwowar (Paweł Kostuch 60′), Mateusz Pawlik, Konrad Pieprzyk, Mateusz Wyporek (Mateusz Kocwa 78′).
KS Rożnowa: Kuba Jasiński, Marcin Woźniak, Zdzisław Woźniak (Damian Szklarczyk 75′) Kacper Satora, Dawid Satora, Krzysztof Sadowski, Marcin Roman, Tomasz Olechowski, Dawid Krzemień (Krystian Dudek 46′) Marcin Grabowski (Paweł Bergiel 70′)

W 54 minucie po strzale z bliskiej odległości prowadzenie gospodarzom dał wracający po kontuzji kolana Piotr Piwowar. W 80 minucie po pięknej akcji zespołowej podwyższył Paweł Kostuch. W samej końcówce spotkania strzałem zza pola karnego wynik ustalił Sebastian Wojas dla którego była to już piąta bramka w piątym kolejnym meczu.

A już w najbliższy weekend podopieczni trenera Rafała Wojasa zmierzą się na wyjeździe z groźną drużyną Piłkarza Podłęże