KOLEJNE OBIECANKI WÓJTA ZBIGNIEWA WOJASA?

Ponad rok temu, 9 kwietnia 2015 roku pojawiła się informacja o tym, że w Gminie Gdów pojawi się „tajemniczy” sponsor – prywatna firma, która przekaże gminie „WIELOMILIONOWĄ DAROWIZNĘ” na wiele kosztownych inwestycji. Napisano, że akt notarialny finalizujący ten projekt zostanie podpisany 21 kwietnia 2015 roku w Urzędzie Gminy w Gdowie.

Według szumnie zapisanych informacji miał to być pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Z darowizny miała być finansowana:

– budowa kanalizacji w Fałkowicach,

– budowa kanalizacji w Gdowie,

– budowa kanalizacji w Niegowici,

– wzniesienie siedziby gdowskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie,

– rozbudowa Szkoły Podstawowej w Niegowici,

– dokończenie budowy Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Marszowicach

– rozbudowa Szkoły Podstawowej w Gdowie

– pokrycie części kosztów budowy hali sportowo-widowiskowej przy gdowskim Gimnazjum.

Co więcej, zapisano, że Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas potwierdził informacje o przymiarkach do darowizny. Cytowano słowa wójta: „[…]mogę powiedzieć tylko tyle, że „chodziłem” za tą sprawą przez ostatnie 1,5 roku. Brano pod uwagę, że pieniądze zostaną nam przekazane w formie umarzalnych obligacji, ostatecznie jednak ma to być darowizna.” – mówił wtedy Wójt Zbigniew Wojas.

CZEKALIŚMY CIERPLIWIE I NIE PISALIŚMY O TEJ SPRAWIE PRZEZ PONAD ROK, ALE PONIEWAŻ OD SZUMNIE ZŁOŻONYCH OBIETNIC MINĄŁ JUŻ WŁAŚNIE PONAD ROK, PYTAMY: „I CO DALEJ Z „TAJEMNICZYM SPONSOREM”?

W tym miejscu należy podkreślić, że sam fakt pojawienia się darczyńcy, który przekaże gminie środki na ważne dla mieszkańców inwestycje jest wspaniałą wiadomością. Cóż z tego, skoro do dnia dzisiejszego sprawa nie doczekała się szczęśliwego finału.

Obiecywać i mówić można wiele. Są jeszcze zapewne tacy, którzy tego typu rewelacje „łykają jak spragniona wody ryba”. Rzecz w tym, że to się już nie całkiem liczy.  Liczy się faktyczne, a nie pozorowane działanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: „Dziennik Polski”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*