MAPA PIŁKARSKA GMINY GDÓW

Chciałbym dziś powrócić do turnieju piłki nożnej na który zgłosiło się 8 drużyn z gminy Gdów, a o zwycięstwo w wielkim finale „biły się” takie kluby jak Legion Pierzchów i Stryszowianka Stryszowa. Pamiętacie jeszcze te kluby? Zawody rozgrywano na boisku Gdovii Gdów, której ówczesnym prezesem był Łukasz Dzik.

Rozgrywki w tym turnieju odbywały się systemem pucharowym, w którym przegrana drużyna odpadała z turnieju. Drużyna swoje mecze rozgrywały parami, a każda połowa meczu trwała po dwadzieścia pięć minut.

W pierwszej rundzie drużyny rywalizowały w parach:

Stryszowianka Stryszowa – Zieloni Niegowić

Zagaje Gdów – Raba Książnice

Gryf Wiatowice – Gdovia Gdów

Sparta Winiary – Legion Pierzchów

Zwycięzcy tych pojedynków awansowali do półfinałów, w których Stryszowianka Stryszowa wygrała 4-2 z drużyną Zagaje Gdów, a Gdovia Gdów uległa dopiero w serii rzutów karnych ekipie Legionu Pierzchów 4-5.

W wielkim finale imprezy zmierzyły się drużyny Stryszowianki Stryszowa i Legionu Pierzchów. Triumfowali ci drudzy wygrywając mecz wynikiem 1-0.

Królem strzelców całych zawodów został Marcin Serafin ze Stryszowianki Stryszowa. Strzelił on trzy bramki i otrzymał w nagrodę pamiątkową statuetkę.

Podczas turnieju wśród zawodników wszystkich drużyn przeprowadzono ankietę na najlepszego sędziego. Zaszczytny tytuł przypadł Kazimierzowi Dziobkowi.

Turniej o którym wspomniałem rozegrany został w niedzielne, wakacyjne popołudnie w roku 2006. Czy pamiętacie jeszcze niefunkcjonujące dziś drużyny, które wystąpiły w wielkim finale? A może mieliście okazję w nich występować? W kolejnych materiałach przypomnę Czytelnikom Gazety Gdowianin wspomniane drużyny.