OBIETNICE WÓJTA GMINY GDÓW NA II KADENCJĘ

Warto dziś przypomnieć obietnice wójta Zbigniewa Wojasa jakie deklarował po wygraniu wyborów samorządowych w 2006 roku. Miały być między innymi stoki narciarskie na północnych stokach w Klęczanie, Wólce Zręczyckiej, Gdowie i Stryszowej z bazą hotelową i gastronomiczną. Był pomysł na otwarcie basenów z solanką, poszukiwano inwestora aby wybudować sieć basenów termalnych. Przynajmniej tak deklarowano.

Przed wyborami w roku 2006 zakończono budowę gimnazjum w Gdowie. Na nową kadencję zapowiadano kontynuację zabudowy terenów wokół gimnazjum, kontynuację budowy hali sportowej dla której fundamenty częściowo były już wykonane. Planowano, że hala zostanie ukończona wraz z zapleczem, czyli boiskami sportowymi wokół tego obiektu. Zapowiadano budowę przedszkola, dla którego gmina posiadała już uzbrojoną działkę za Ośrodkiem Zdrowia. Projekt nowego przedszkola określano jako „świetny”.

Co do kanalizacji? No cóż. Mówiono, że budowa kanalizacji jest rozpoczęta. Fakt, przed wyborami otwarto oczyszczalnię w Pierzchowie. Kończyły się prace projektowe dla Niewiarowa. Można zatem było mieć nadzieję. Planowano wykonanie kanalizacji w Niegowici i połączenie jej z Pierzchowem. Planowano również rozpoczęcie budowy kanalizacji w Fałkowicach i Marszowicach. Mówiono o remoncie i rozbudowie oczyszczalni w Gdowie.

Zapowiadano remonty dróg gminnych i powiatowych. Wskazywano, że w związku ze zmianą władz w powiecie być może pojawią się wspólne plany i projekty na rozbudowę dróg powiatowych wspólnie z powiatem. Ponadto zapowiadano termomodernizację budynków i pogłębienie współpracy z organizacjami pozarządowymi wraz ze zdobywaniem środków na ich utrzymanie. Zapowiadano przybliżenie i rozszerzenie funkcjonowania stowarzyszeń, takich jak Koła Gospodyń Wiejskich, Straży Pożarnych, Klubów Sportowych, fundacji. Planowano poszerzenie współpracy z przedsiębiorcami i rolnikami, rozbudowę bazy sportowej szkół, zagospodarowanie terenów wokół Raby.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w Urzędzie Gminy został utworzony zespół funkcjonujący w ramach nowego wtedy referatu. Swoją pracę miał zacząć od stycznia 2007 roku. Miał się zajmować pozyskaniem środków zewnętrznych, współpracą z organizacjami pozarządowymi i promocją.

Wracając do obietnic i planów deklarowano, że wszystkie imprezy o charakterze sportowym będą kontynuowane. Wskazywano na wyścigi samochodów terenowych i rajd samochodowy. Obiecywano kontynuację wyścigu kolarskiego odbywającego się w sierpniu z jego startem lub metą na Rynku w Gdowie.

Planowano rozbudowę terenów w gminie pod inwestycje. Wskazywano na konieczność zakończenia planu zagospodarowania przestrzennego w tym zakresie. Wskazano parę terenów pod inwestycje pod kątem akceptacji przez resort Ministerstwa Rolnictwa.

I to o czym wspominałem na wstępie. Stoki narciarskie. Zapowiadano, że są plany zagospodarowania stoków północnych a cztery z nich zgłoszone były pod nartostrady  i oczekiwano na akceptację. Jak zapowiadano, był to pomysł, który zrodził się podczas rozmów z inwestorami, którzy byli zainteresowani zainwestowaniem w wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe.

Wreszcie zapowiadano sylwestra na rynku w Gdowie.

Takie były plany na początku nowej kadencji po wyborach samorządowych w roku 2006.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*