PODZIĘKOWANIA OD STRAŻACKIEGO KOMENDANTA DLA MŁODZIEŻY Z NIEWIAROWA

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Niewiarów w sobotę 18 czerwca na zawodach rangi wojewódzkiej osiągnęła bardzo dobry wynik plasując się ostatecznie na 6 miejscu. Była jedyną drużyną z Gminy Gdów i Powiatu Wielickiego, która reprezentowała nasz rejon gdyż wcześniej w lokalnych zawodach pokonała konkurencję. Były to już trzecie wojewódzkie zawody strażackiej „młodzieżówki” z Niewiarowa. Wcześniej w Kętach zajęli 5 miejsce, a w Czarnym Dunajcu – miejsce 4.

Sukces młodych strażaków z Niewiarowa, połączony ze wspaniałą pracą z młodzieżą został dostrzeżony przez wielickie władze strażackie. Specjalnie dla Gazety Gdowianin mówi Przemysław Przęczek, Zastępca Dowódcy JRG w Wieliczce:

Niewątpliwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy Ochotniczych Strażach Pożarnych są bardzo ważnym elementem funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej na terenie naszego powiatu. Dzięki temu, iż młodzież spotyka się na wspólnych ćwiczeniach, ma dużo szerszą wiedzę na tematy ochrony przeciwpożarowej co  ma swoje odzwierciedlenie w późniejszych latach kiedy to jako członkowie pełnoletni uczestniczą w akcjach ratowniczo – gaśniczych. W dzisiejszej dobie komputerów, ciężko jest zmobilizować grupę młodych ludzi do tego aby aktywniej spędzała wolny czas, ćwicząc i szkoląc się na przyszłych adeptów sztuki pożarniczej. Komendant Powiatowy PSP w Wieliczce serdecznie dziękuje młodzieży z Niewiarowa za ich poświęcenie i oddanie w przygotowaniach do udziału w zawodach sportowo – pożarniczych. Myślę że stanowią oni wzór do naśladowania dla młodzieży nie tylko z terenu Gminy Gdów ale całego naszego powiatu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*