PRZEDSIĘBIORCY NIE TYLKO W GMINIE GDÓW „BĘDĄ MIEĆ LEPIEJ”

… tak przynajmniej zapewnia Rząd. Kilka dni temu za pośrednictwem Twittera premier Beata Szydło poinformowała, że Rząd pracuje nad uproszczeniem systemu podatkowego. Jak wiecie z naszych wcześniejszych artykułów wcale nie jest prawdą, że przedsiębiorcy w gminie Gdów płacą niskie podatki. Udowodniliśmy to porównując stawki podatkowe dla przedsiębiorców jakie płacą oni we wszystkich gminach województwa małopolskiego. W tyn zakresie jako gmina wypadamy co najwyżej przeciętnie.

Ale…

Rząd pracuje nad uproszczeniem systemu podatkowego. Rozwiązania przewidują premię dla przedsiębiorców w jednolitym podatku” – napisała premier.

Chodzi o to, aby system podatkowy, który tworzymy, był przejrzysty i korzystny dla osób prowadzących działalność gospodarczą, i stwarzał im dobre warunki do funkcjonowania” – mówił dodatkowo rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Na początku października szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i p.o. ministra skarbu państwa Henryk Kowalczyk zapowiedział, że jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń, zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zakłada także wyższe podatki dla najlepiej zarabiających.

Jednolity podatek ma uprościć sam system rozliczania, ma być obojętny dla budżetu, ale też nie ukrywam, chcemy zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, żeby nie startowali od kwoty prawie 1200 zł tej składki obowiązkowej(…) żeby to urealnić np. 400 zł, 500 zł” – powiedział w Radiu Zet Kowalczyk. Dodał, że „nowy jednolity podatek to jest twardy plan, bardzo trudny plan„. Ma on zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

W gminie Gdów według danych z 2013 roku było 976 podmiotów gospodarczych. Najwięcej w sekcji handlu i usług (258 podmiotów), oraz w budownictwie (235 podmiotów), w przetwórstwie przemysłowym (105 podmiotów) i w transporcie (88 podmiotów).

Przemysł natomiast rozwinięty jest w gminie Gdów na stosunkowo małą skalę. W zakresie zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego było 14 podmiotów, w zakresie zakładów eksploatacji kruszywa – 10 podmiotów.

Do zakładów przemysłu rolno-spożywczego w gminie Gdów należały: 4 młyny gospodarcze, 3 przetwórnie mięsa, 3 ubojnie, 3 piekarnie, 1 zakład produkcji pierogów i uszek.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*