ŚDM: ILU PIELGRZYMÓW W GMINIE GDÓW i GDZIE?

Do Światowych Dni Młodzieży coraz bliżej. Wprawdzie Gmina Gdów to nie gmina w której zatrzyma się największa ilość pielgrzymów, ale i tutaj znajdą swoje tymczasowe „lokum”. Miejsce znajdą zarówno w kwaterach prywatnych, jak i budynkach publicznych.  W tych drugich plan jest taki, że zatrzyma się blisko 2240 osób.

Gdzie najwięcej?

Według szacunków największa ilość, około 380 osób zatrzyma się w gdowskim Gimnazjum.

Około 260 osób planuje pomieścić Szkoła Podstawowa w Winiarach, a około 200 Szkoła Podstawowa w Gdowie. Również niegowickie Gimnazjum planuje pomieścić blisko 200 osób (według szacunków 196).

Generalnie budynki szkół wiodą prym. Szkoła Podstawowa w Książnicach planuje przyjąć około 185 pielgrzymów, a Szkoły w Zręczycach i Pierzchowie po około 150 osób. Do tego dochodzą budynki pozostałych szkół: w Wiatowicach (około 80 osób), w Szczytnikach (około 75 osób), w Niegowici (około 72 osoby), w Bilczycach (około 52 osoby), w Jaroszówce (około 50 osób) i w Marszowicach (około 45 osób).

 

Oprócz szkół pielgrzymi znajdą tymczasowe zakwaterowanie w Gminie Gdów w remizach strażackich. Najwięcej osób planują przyjąć budynki OSP Nieznanowice, Pierzchów i Gdów (po około 49 osób w każdym z tych budynków). OSP w Bilczycach, Winiarach i Szczytnikach planują przyjąć po około 45 osób w każdy z budynków, OSP Zagórzany i Stryszowa – po około 30 osób.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*