STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W GDOWIE. WIECIE, ŻE…?

Strefę Parkingu Odpłatnego wprowadzono w Gdowie 5 listopada 2001 roku. Obowiązywała ona wtedy w godzinach od 7 do 17 za wyjątkiem niedziel i świąt. Za parkowanie do 1 godziny płaciło się wtedy złotówkę. Obecnie w Gdowie złotówkę płacimy za pierwsze pół godziny parkowania w SPP. W Małopolsce są jednak większe od Gdowa miasta, jak Miechów czy Skawina, gdzie pierwsze pół godziny parkowania jest bezpłatne.

Od 5 listopada 2001 roku w gdowskiej strefie parkingu odpłatnego za każdą następną godzinę parkowania pojazdu płacono 50 groszy. Osoby prowadzące działalność gospodarczą na nieruchomościach dzierżawionych od gminy znajdujących się w wyznaczonej strefie mogły wykupić wtedy miesięczny abonament dla jednego pojazdu w cenie 25 zł. Prowadzenie parkingu i pobieranie opłaty parkingowej wykonywał wtedy Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie.

Być może niewielu mieszkańców gminy dziś pamięta, że zanim w 2001 roku wprowadzono gdowską strefę parkingu odpłatnego na placu obowiązywało ograniczenie czasu postoju do 2 godzin. Takie rozwiązanie jednak nie sprawdziło się.

Obecnie za pierwszą godzinę parkowania w Gdowie zapłacimy 2 złote, za drugą godzinę parkowania – 2,4 zł, za trzecią godzinę parkowania – 2,8 zł. Czwarta i każda kolejna godzina parkowania w gdowskiej SPP to 2 złote. Nie są to jednak niskie stawki w porównaniu z innymi, większymi nawet miastami w Małopolsce, gdzie funkcjonują strefy płatnego parkowania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*