TYMCZASEM W GDOWIE

O tym należy mówić: Tymczasem w Gdowie  

Małymi krokami zbliża się koniec 2016 r. Nadchodzący nowy rok będzie obfitował w ciekawe wydarzenia, zwłaszcza że rozpocznie się na dobre kampania wyborcza. Wójt Zbigniew Wojas z pewnością kolejny raz spróbuje swoich sił, choć jak wiadomo, w wyborach samorządowych w 2014 r. uzyskany przez niego wynik wyborczy można uznać jako sensacyjny, w szczególności że jego przeciwnikowi zabrakło niewiele aby te wybory wygrać.

Wybory wyborami, ale oprócz nich jest wiele spraw, które Wójt będzie musiał w jakiś sposób rozwiązać. Co jakiś czas władza gdowska decyduje się „puścić” jakąś mniej lub bardziej przemyślaną informację do „Dziennika Polskiego”. Wszyscy pamiętamy „tajemniczego sponsora” czy „inwestycje w strefę”. Pamiętamy również ile z tych tzw. planów zostało zrealizowane. Na zebraniach wiejskich wcale nie jest lepiej, tam też Wójt serwuje mieszkańcom cały wachlarz obietnic i snuje plany na przyszłość. Jego radni mu wtórują wymyślając nowe inwestycje, których jak powszechnie wiadomo nie będzie. Trudno powiedzieć, czy jest to przemyślana strategia, czy może nieudolność spotęgowana podeszłym wiekiem niektórych radnych. Sam Wójt z takim doświadczeniem też mógłby się zastanowić nad tym, co mówi.

Jednak co najważniejsze istnieje obecnie potrzeba szerokiego opisania tych działań, gdyż naszym zdaniem opinia publiczna jest zainteresowana nimi. Fakt ten potwierdza duża ilość pytań otrzymywanych zwłaszcza w ostatnim czasie przez redakcję Gazety Gdowianin, a przysyłanych na skrzynkę redakcyjną. Nasi Czytelnicy są zainteresowani szeregiem spraw, które miały miejsce, i które obecnie się dzieją na terenie gminy Gdów. Nierozwiązana została do dnia dzisiejszego kwestia linii autobusowej z Gdowa do Wieliczki, choć istniała szansa, że może też być to linia Gdów – Kraków. Linia ta mogła być dofinansowana przez gminę Gdów w szczególności, że z budżetem jest na tyle dobrze, iż „jako jedyna gmina w powiecie wielickim nie potrzebuje kredytów”. Zresztą fakt, że gmina Gdów nie będzie zaciągać kredytów, jest również bardzo ciekawym tematem, któremu należy się przyjrzeć bliżej – o czym informują nas spostrzegawczy Czytelnicy. Wójt „rzucił” o tym informację w lokalnych mediach, najwidoczniej nie konsultując się ze skarbnikiem, a jak powszechnie wiadomo opinii publicznej, nie ma co wymagać od niego, że na chłodno i wnikliwie przeanalizował to co zamierzał powiedzieć.

Czekamy również na stanowisko Wójta w sprawie nauczycieli z gimnazjów przeznaczonych do likwidacji. Opinii publicznej należą się informacje co dalej będzie z etatami nauczycieli. Tej sprawy nie można „zamieść pod dywan” i zamierzamy się jej przyglądać ze staranną uwagą.

Ogólnie chcemy zauważyć, że część mieszkańców ma dość obecnej władzy, zwłaszcza dlatego, że jako osoby „nieprzychylne” odczuwają to na własnej skórze. Dobrym przykładem są tu rajdy samochodowe organizowane na terenie gminy Gdów. Oczywiście redakcja Gazety Gdowianin rozumie, że ktoś jest pasjonatem wyścigów samochodowych, ale należy je tak organizować, żeby nikomu nie przeszkadzały. Za wszelkie uciążliwości odpowiada ten kto organizuje taki rajd oraz ten kto pozwala na organizację takiego przedsięwzięcia.

Są jeszcze inne tematy, które przykuwają uwagę lokalnej społeczności i nie należą one do „sensacyjnych”, jak chciałaby to określać władza. Są to zwyczajne sprawy ludzkie, które warto opisywać i warto o nich pamiętać. Z pewnością również będą miały pewien wpływ na wynik wyborczy, gdyż opinia publiczna nie znosi uciążliwego działania władzy o czym mogli się przekonać inni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*