Zmarł Marcin Pawlak, burmistrz miasta i gminy Dobczyce

Z olbrzymim smutkiem informujemy, że po długiej i ciężkiej walce z chorobą nowotworową zmarł burmistrz Dobczyc, Marcin Pawlak. Miał 64 lata. Był jednym z najdłużej urzędujących gospodarzy miasta w Małopolsce. W listopadzie kolejny raz wygrał wybory samorządowe w I turze z olbrzymią przewagą…


Wielokrotnie na łamach Gazety Gdowianin stawialiśmy za wzór gminę i miasto Dobczyce. Nie bez powodu. Za czasów Marcina Pawlaka Dobczyce i okoliczne wsie zmieniły się nie do poznania. Gmina jest jedną z najpiękniejszych i najlepiej rozwiniętych w Małopolsce.
Marcin Pawlak burmistrzem Dobczyc – z przerwą na jedną kadencje – był od początku samorządów. Stanowisko objął 1990 roku. Między 1998 a 2002 rokiem był członkiem zarządu województwa małopolskiego.
Pogrzeb Marcina Pawlaka odbędzie się w czwartek w Dobczycach o godzinie 12.
Rodzina prosi, żeby zamiast kwiatów, wpłacać pieniądze na konto Hospicjum Domowego „Bądźmy razem” w Wiśniowej. Księga kondolencyjna będzie wyłożona w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.
Nowy burmistrz miasta wybrany zostanie w wyborach przed terminowych, które odbędą się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*