Tysiąc książek od Empiku dla Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Wręczenie nagród w konkursie „Tysiąc powodów by czytać”

Już 6 lutego ciężarówka wypełniona tysiącem książek przyjedzie pod bibliotekę Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. Jest to nagroda za zwycięską pracę, którą dzieci z placówki wykonały w ramach organizowanego przez Empik konkursu „Tysiąc powodów by czytać” .

„Tysiąc powodów by czytać” to konkurs wyjątkowy. Dzieci najpierw przygotowują pracę konkursową, a potem same decydują,  jakie książkowe nagrody ucieszą je najbardziej. Szkoły z największą liczbą głosów otrzymują od Empiku po tysiąc wybranych przez uczniów książek. W tym roku zadaniem było przygotowanie plakatu, który zachęci rówieśników do sięgania po książki, pokaże bogactwo literatury, jej wartość i różnorodność. Opiekunka ze szkolnej świetlicy opisała pracę uczniów tak: „Pomysł plakatu „zrodził się” spontanicznie. Uczniowie na hasło „Tysiąc powodów by czytać” zaczęli wymieniać słowa kojarzące im się z czytaniem i z książką. Potem należało zadać sobie pytanie, jak te skojarzenia wykorzystać w pracy plastycznej. I w ten sposób powstał pomysł na plakat, który wykonali uczniowie z klasy 7d”.

Święto książki w Niepołomicach

Już 6 lutego do Niepołomic przybędzie empikowa ciężarówka wypełniona „tysiącem powodów by czytać”, czyli tysiącem książek. Najpierw kolorowy pojazd objedzie miejscowość, by podziękować mieszkańcom za kibicowanie i oddane głosy, a następnie w samo południe rozpocznie się uroczystość w szkole – na uczniów będzie czekała dodatkowa niespodzianka, w podziękowaniu za ich zaangażowanie. W Niepołomicach, podobnie jak i w całej Polsce, dla wielu dzieci wypożyczanie książek z biblioteki to okazja, by poznać losy rozpalających wyobraźnię bohaterów i rozwijać nowe pasje. Nagroda w konkursie to nie tylko spełnienie czytelniczych marzeń, ale też duże wsparcie dla szkół. Placówki zapewniają uczniom dostęp do  lektur, a nie zawsze  są w stanie uzupełnić zbiory o najnowsze wydawnictwa z kręgu literatury dziecięcej i młodzieżowej, o bestsellerowe tytuły, po które chętnie sięgają uczniowie podstawówek.

E(m)picki konkurs

W tym roku do konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, w którym Empik rozdaje szkolnym bibliotekom łącznie ponad 10 000 książek przystąpiło 400 podstawówek, na które łącznie oddano rekordową liczbę 560 tysięcy głosów. Spośród placówek, które zgłosiły się do konkursu i spełniły wytyczne regulaminu, wybranych zostało wyjątkowo aż dwanaście szkół podstawowych – w tym Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. W konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zgłoszenia podzielone zostały na dwie kategorie, wyrównując szanse na zwycięstwo: placówki powyżej i do 120 uczniów. W każdej kategorii wygrało po sześć szkół, które zdobyły największą liczbę głosów. Organizując akcję pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”, Empik już po raz trzeci wspiera szkolne biblioteki. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Poza tysiącami książek, które kolorowa ciężarówka przywiezie do laureatów, do co 50. zgłoszonej w konkursie biblioteki, powędruje zestaw 10 książek Wydawnictwa Wilga. W każdym z nich znajdą się klasyki literatury dziecięcej. Dodatkowo, wszystkie szkoły, które zgłosiły się do akcji, mają możliwość realizacji fotoksiążki ufundowanej przez Empik Foto.

Zwycięskie prace można zobaczyć pod linkiem:               https://www.empik.com/biblioteki/wyniki-glosowania

Strona konkursu: https://www.empik.com/biblioteki

Szkoły, które wygrały w konkursie:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli (woj. śląskie)

Szkoła Podstawowa im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku (woj. śląskie)

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej (woj. podkarpackie)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu (woj. lubuskie)

Szkoła Podstawowa w Słowikowie (woj. wielkopolskie)

Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa HILARIS w Błoniu (woj. mazowieckie)

Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach (woj. małopolskie)

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie (woj. małopolskie)

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Będzinie (woj. śląskie)

Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach (woj. małopolskie)

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Łodzi (woj. łódzkie)

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wysokiej (woj. dolnośląskie)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*