Senior w wielickim muzeum – Słony łyk zdrowia

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów na spotkanie „Słony łyk zdrowia” 16 września 2022 roku, o godz. 10.00 w Muzeum na III poziomie  kopalni soli. Tym razem odkrywanie i zdrowe oddychanie będą się toczyć równolegle. Poniżej informacja, fotografia i plakat.

Już dr Feliks Boczkowski, lekarz wielickich górników, zaobserwował, że nie cierpią oni z powodu chorób dróg oddechowych. Doszedł do wniosku, że ma na to wpływ specyficzny mikroklimat kopalni soli: powietrze nasycone solą oraz stała temperatura.

 Każdy pobyt w kopalni soli jest okazją by zdrowym powietrzem oddychać. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów na spotkanie „Słony łyk zdrowia”, w czasie którego odkrywanie dziedzictwa i oddychanie „pełną piersią” będą toczyć się równolegle.

 Podczas tych zajęć uczestnicy nie tylko zobaczą kieraty konne, okazy geologiczne, obrazy i rzeźby oraz ogromne komory Muzeum, ale wezmą też udział w zajęciach gimnastycznych, skoncentrowanych na nauczeniu się prawidłowego oddychania. To pozwoli na tytułowy „słony łyk zdrowia”.

Spotkanie odbędzie się 16 września 2022 roku, o godz. 10.00 w Muzeum na III poziomie  kopalni soli. Zbiórka: Zamek Żupny ul. Zamkowa 8 (wejście od strony Ogrodu Żupnego).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*