Wieliczka. Zwiedzanie wystawy „Lutnia. 150 lat” z kuratorką i prezesem

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 25 marca o godz. 11.00 do zwiedzania jubileuszowej wystawy „Lutnia. 150 lat” z kuratorką Urszulą Mróz i prezesem Towarzystwa Jerzym Markowskim w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Rejestracja na zwiedzanie przez formularz na stronie internetowej Muzeum: www.muzeum.wieliczka.pl

Wystawa prezentuje historię wielickiego Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”. Można ją oglądać w Zamku Żupnym w Wieliczce do 16 kwietnia 2023 r

Wielickie Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” powstało by integrować środowisko, budzić patriotyzm w młodych, wspierać potrzebujących i kultywować ważne rocznice. Najcenniejsze pamiątki Towarzystwa od lat przechowywane są w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Wystawa rocznicowa ukazuje nie tylko te obiekty, ale także nieznane i niepublikowane dotąd materiały. Na ekspozycji zobaczyć można: Statut z 1874 r., odznaczenia i statuetki, najstarsze zachowane fotografie, dyplomy, kroniki, plakaty i pocztówki oraz stroje.  Cenna jest hebanowa batuta, którą posługiwał się dyrygent Mieczysław Nigrin.

Wystawę można oglądać  w Zamku Żupnym od wtorku do piątku w godzinach 9.00-16.00, w sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-17.00. W poniedziałek Zamek zamknięty, w sobotę dzień bezpłatny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*