RAJDOWE SUKCESY GDOWSKIEJ ZAŁOGI BADURA – WOŁEK

Kilka dni temu zakończył się 2. Rajd Ziemi Głubczyckiej. Zwyciężyli Rafał Piotrowski i Adrian Mroszczyk – załoga jadąca Renault Clio wygrała dwa z sześciu rozegranych odcinków specjalnych, kończąc pozostałe w czołowej piątce. Na bardzo dobrym DRUGIM miejscu podium w Głubczycach stanęli Dariusz Badura z Januszem Wołkiem (Honda Civic Type-R). To ogromny sukces załogi z Gminy Gdów, która po raz pierwszy wzięła udział w rajdzie okręgowym i od razu zanotowała tak dobrą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Druga edycja Rajdu Ziemi Głubczyckiej to inauguracyjna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska oraz Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się w sumie blisko 120 załóg, a wśród nich zawodnicy, którzy imprezę traktują jako sprawdzian formy przed Rajdem Rzeszowskim, na którym również zobaczymy załogę z Gminy Gdów. Start rajdu rzeszowskiego już 8 sierpnia a na kibicowanie w nim lokalnej załodze już teraz zapraszają Dariusz Badura i Janusz Wołek.

Dariusz Badura z Bilczyc zaczął swoją przygodę z amatorskimi rajdami w 2018 roku na rajdzie bocheńskim. Wraz z pilotem Ireneuszem Stawarzem z Gdowa zajął wtedy 2. miejsce w klasie k1 prowadząc fiata seicento. Później na prawy fotel zasiadł Janusz Wołek z Kunic i w rajdzie grodzkim zajęli 2. miejsce w swoje klasie. Na koniec roku odbyła się barbórka cieszyńska którą wygrali w klasie k1.

W 2019 roku samochód został zmieniony na citroena c2 w którym wygrali w klasie k2 rajd ziemi tyskiej i rajd ziemi głubczyckiej. Niestety, przez awarie samochodu musieli się wycofać z rajdu Wisły.

W 2020 roku załoga zrobiła licencję rajdową aby móc startować w rajdowych samochodowych mistrzostwach śląska. Został też zmieniony samochód na Hondę civic. Debiut w mistrzostwach śląska zakończył się bardzo dobrym wynikiem 2. w swojej klasie i 2. w klasyfikacji generalnej.

Młoda stażem załoga w niedługim czasie stała się prawdziwą perełką wśród sportowców z Gminy Gdów.