WARTO PIĆ MLEKO

Po chwilowym spadku spożycia mleka w 2014 r., Polacy znów zaczęli częściej sięgać po produkty mleczne. Aktualnie bilansowe spożycie nabiału na jednego mieszkańca to 219 litrów na osobę.

W latach 2015-2016 spożycie artykułów mleczarskich notuje wzrost, w 2016 r. np. o 4,5 proc.. Prognozy na ten rok też są optymistyczne. Wskazują kolejny wzrost o ok. 1 proc.

Te optymistyczne informacje na temat wzrostu spożycia mleka to sygnał, że zaczynamy coraz bardzie dbać o nasze zdrowie, doceniając walory mleka. Polskie produkty mleczarskie cechuje wyjątkowa jakość i doskonały smak.

Gusty Polaków, jeśli chodzi o picie mleka i jedzenie jego przetworów zmieniają się z każdym rokiem. Z badań wynika, że co prawda piliśmy mniej mleka w czystej postaci, ale więcej za to jedliśmy jego przetworów.  Zwiększyła się konsumpcja serów dojrzewających i topionych, deserów mlecznych i smakowych serków twarogowych. Niezmiennie dużym zainteresowaniem konsumentów cieszą się jogurty. Ich spożycie wzrosło znacząco, bo aż o 5,9 proc.
Na to, że ostatnio chętniej sięgamy po artykuły mleczarskie, wpływ ma nie tylko to, że są one stosunkowo tanie, a ich ceny też drastycznie się nie zmieniają w porównaniu z innymi produktami, np. mięsem. Duże znaczenie mają kampanie, skierowane do społeczeństwa. Ich celem jest uświadamianie ludzi i promowanie wśród nich zdrowych nawyków żywieniowych.
PIJMY MLEKO! – NA ZDROWIE!
:)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*