Dobre miejsca lokalnych szkół

Technikum Zespołu Szkół w Gdowie zajęło dobre 24 miejsce w województwie małopolskim wśród szkół ponadgimnazjalnych – podał portal edukacyjny Perspektywy.pl

„Wierzę w polską szkołę, w uczniów i nauczycieli” – powiedziała Joanna Berdzik, wiceminister edukacji narodowej podczas gali Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Uroczystość, odbywająca się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, zgromadziła grono znakomitych gości.

 

Najlepszym polskim liceum zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, najlepszym technikum – Technikum nr 7 w Nowy Sączu.

 

Ranking był podsumowaniem roku 2014.

 

Jakie były kryteria tworzenia listy rankingowej?
– wyniki matury i egzaminów zawodowych oraz noty wystawione placówce oświatowej przez kadrę akademicką,
– sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

 

Z powiatu wielickiego najlepiej wypadło Technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce, które zajęło 16 miejsce w województwie małopolskim ( 158 miejsce w skali kraju).

Technikum Zespołu Szkół w Gdowie zajęło dobre 24 miejsce w województwie małopolskim ( 198 miejsce w skali całego kraju).
Technikum Informatyczne Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Niepołomicach uplasowało się na 30 miejscu w województwie małopolskim ( 158 miejsce w skali całego kraju), a Technikum hotelarskie Zespołu Szkół w Niepołomicach jest na 32 pozycji w województwie małopolskim.

LO im Jana Matejki w Wieliczce uplasowało się na 53 miejscu w województwie małopolskim, natomiast LO Zespołu Szkół w Niepołomicach na 73 miejscu w województwie.

 

Źródło: perspektywy.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*