ELEKTRONICZNE LEGITYMACJE M.IN. DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW i INNE ELEKTRONICZNE NOWOŚCI

Nie tylko spacerując po Krakowie można dostrzec przemieszczających się studentów. Również obserwując ruch na przystanku w Gdowie bez trudy zaobserwujemy jak wielu uczniów i studentów podróżuje do szkoły, czy na uczelnię. Drodzy Uczniowie, Studenci! Już niebawem będziecie mogli doświadczyć pewnego novum…

Od 2018 r. w Polsce będzie możliwe korzystanie z legitymacji uczniowskich i studenckich za pośrednictwem internetu. W tym roku mają też wejść do użytku cyfrowe karty miejskie oraz legitymacje emerytów i rencistów.

Co jeszcze nowego nas czeka?

Na naprawę czekają elektroniczne formularze: zgłoszenia zgubienia dokumentu, uzyskania odpisu aktu stanu cywilnego, zgłoszenia zbycia pojazdu, wydania prawa jazdy, rejestracji narodzin dziecka. W nowej wersji elektroniczny wniosek o 500 plus będzie znacznie prostszy i bardziej przyjazny, oparty na oświadczeniach, a nie zaświadczeniach.

Wszystkie te usługi znajdą się w 2018 r. na zintegrowanych stronach internetowych ministerstw w serwisie gov.pl wraz z elektronicznym dowodem osobistym, prawem jazdy i dowodami rejestracyjnymi pojazdów.

W przyszłości strona gov.pl ma też udostępniać zapisy on-line do szkół i przedszkoli oraz możliwość wysyłania formularzy PIT przez Profil Zaufany ePUAP. Serwis przejmie rolę obecnie funkcjonujących stron internetowych obywatel.gov.pl i biznes.gov.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*