FANTASTYCZNA GDOVIA GDÓW W DERBACH

150 osób było w sobotę w Dobczycach świadkami wspaniałego zwycięstwa reprezentacji Gdowa w lokalnych derbach z Rabą 4-1.

Mecz o mistrzostwo piłkarskiej klasy okręgowej (grupa III) rozpoczął się wybornie dla graczy z Gdowa, którzy już po niecałych 3. minutach prowadzili 1-0. Dośrodkowanie strzałem z bliskiej odległości na bramkę zamienił Czajkowski. W 15 minucie Raba bliska była wyrównania za sprawą Ptaka. Ale to reprezentacja Gdowa cieszyła się blisko dwie minuty później z prowadzenia 2-0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Czajkowski. W 31 minucie po kontrze Wołek podwyższył na 3-0. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie Raba mogła zdobyć bramkę, jednak ani Kubacki, ani Dudek nie znaleźli sposobu na Woźniaka.

Druga połowa to napór Raby i skuteczna obrona Gdovii. Dopiero w 68 minucie miejscowi za sprawą Dudka zdobyli bramkę strzałem w dalszy róg bramki strzeżonej przez Woźniaka. Chwilę później (w 73 minucie) strzelec bramki dla Raby opuścił boisko po otrzymaniu czerwonej kartki od sędziego Jarosława Kuźniara.

W 88 minucie po kolejnej kontrze Pieprzyk podwyższył na 4-1 dla Gdovii Gdów.

Raba Dobczyce: Ruman – R.Zborowski (46. Czarnota), Budyn, Grudzień, Ł.Ziemianin – Duda (46. M.Zborowski), Idzi (70. Starzak), Sz.Hyży, Ptak (89. Błaszczyk) – Dudek, Kubacki (80. R.Hyży)
Gdovia Gdów: Woźniak – Małek (70. Nowak), Dubiel, Kapusta, Szostak – Ciężarek, Rynduch, Kasprzyk (46. Gawlik), Czajkowski (86. Kulma) – Wołek (46. Noga), Kwieciński (82 . Pieprzyk).
Żółte kartki: R.Zborowski, Dudek (x2), Idzi, Czarnota, Ł.Ziemianin, Ruman – Rynduch, Ciężarek, Gawlik
Czerwona kartka: Dudek 73 (za dwie żółte)