GDOVIA GDÓW – ORZEŁ MYŚLENICE 3-1

W meczu piłkarskim o mistrzostwo klasy okręgowej (grupa III) Gdovia Gdów wygrała w obecności około 150 osób z Orłem Myślenice 3-1. Sukces reprezentacji Gdowa jest tym większy, że obie ekipy przystępowały do tego spotkania jako niepokonane notując na swoim koncie 3 zwycięstwa i 1 remis.

Orzeł przyjechał do Gdowa osłabiony brakiem pięciu zawodników (Serafin, Górka, Pyzio, Romaniak, Pajka). Widać to było od pierwszych minut spotkania. W 11 minucie ładną akcję Czajkowskiego sfinalizował golem Trybuła. Duma Gdowa poszła „za ciosem” i w 22 minucie po rzucie wolnym egzekwowanym przez Ciężarka strzałem głową piłkę do siatki podopiecznych trenera Szymona Burligi posłał Szymoniak. Reprezentacja Gdowa rozgrywała bardzo dobre zawody. Kapitalny lob Czajkowskiego został wybity przez gości już z linii bramkowej przez Mistarza, a uderzenie Rynducha ostemplowało poprzeczkę bramki Orła. Kiedy wydawało się, że Gdovia mecz ma pod pełną kontrolą, błąd przytrafił się obronie gospodarzy. W 41 minucie Piech tak niefortunnie zagrywał do Woźniaka, że Kasperek przejął piłkę i w sytuacji sam na sam zdobył kontaktową bramkę.

Orzeł zwietrzył swoją szansę i zagrał odważniej. Miał kilka okazji na wyrównanie. Najbliższy tego był Bartosz, którego strzał wylądował na poprzeczce gospodarzy, następnie na linii bramkowej po czym piłka wyszła w pole. W 80 minucie Mateusz Pytel, sędzia tego meczu pokazał czerwoną kartkę dla gracza ekipy Orła Adriana Kasprzyka. Minutę później Gdovia prowadziła już 3-1 a dobrym strzałem z rzutu wolnego tuż przy słupku popisał się Czajkowski. Więcej bramek w tym meczu już nie padło.

Kolejny pojedynek Gdovia rozegra w sobotę 15 września, gdzie na własnym boisku o godzinie 16:00 podejmie ekipę LKS Śledziejowice (10 miejsce, 4 pkt.).

Po tej kolejce Gdovia jest wiceliderem z dorobkiem 13 pkt. Ustępuje w tabeli jedynie drużynie Czarnych Staniątki.