POWIAT WIELICKI. METRAŻ MIESZKAŃ. GDZIE MOŻNA MÓWIĆ O KOMFORCIE

W których gminach w Polsce mieszkania są największe? W czołówce małe miejscowości, duże miasta daleko w tyle. W powiecie wielickim największe mieszkania są w gminie Niepołomice. Gmina Gdów jest czwarta.

Średni metraż mieszkania w Polsce wyniósł 73,4 m kw. Statystycznie największym metrażem mogą pochwalić się mieszkańcy podwarszawskich gmin. W pierwszej dziesiątce samorządów, w których mieszkania są największe, znalazło się 6 gmin sąsiadujących ze stolicą.

Pierwsze miejsce pod tym względem przypadło Podkowie Leśnej, gdzie przeciętna powierzchnia użytkowa mieszkania to 142 metrów kwadratowych. Kolejne lokaty należą do dwóch innych miejscowości aglomeracji warszawskiej: Izabelina (140 m kw.) i Starych Babic (133,3 m kw.).

Tymczasem w Warszawie mieszkania mają znacząco mniejszy metraż. Stolica z przeciętną powierzchnią lokali równą 58,8 m kw. znalazła się w ostatniej pięćdziesiątce zestawienia liczącego niemal 2,5 tys. pozycji. Podobnie przedstawia się to w innych dużych miastach.

Na tle miast wojewódzkich najkorzystniej wypadł Wrocław, który z przeciętną powierzchnią użytkową jednego mieszkania wynoszącą 70,5 m kw. zajął 2165 lokatę.

Z kolei Łódź znalazła się w dziesiątce gmin, w których mieszkania są stosunkowo najciaśniejsze. W stolicy regionu na cztery kąty przypada średnio 53,8 m kw.

Najmniejszą przeciętną powierzchnię użytkową jednego mieszkania w Polsce odnotowano w Świętochłowicach w województwie śląskim. Statystyczne mieszkanie ma tam 51 metrów kwadratowych.

 

Średni metraż mieszkań w gminach powiatu wielickiego:

- gmina Niepołomice: 106,2 m kw.

- gmina Biskupice: 102,8 m kw.

- gmina Kłaj: 97,8 m kw.

- gmina Gdów: 95,5 m kw.

- gmina Wieliczka: 90,9 m kw.

 

I jeszcze średni metraż mieszkań u naszych „sąsiadów”:

- gmina Bochnia: 101,0 m kw.

- gmina Dobczyce: 97,6 m kw.

- gmina Łapanów: 91,5 m kw.

- Kraków: 57,7 m kw.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*