Z CYKLU: „O TYM NALEŻY MÓWIĆ”: „BIULETYN INFORMACYJNY GMINY GDÓW”

O tym należy mówić: „Biuletyn Informacyjny Gminy Gdów”

Za nami kolejna publikacja „Biuletynu Informacyjnego Gminy Gdów”. Po lekturze tego wydania, nie jesteśmy rozczarowani, nie jesteśmy również zaskoczeni – ogólnie rzecz ujmując było po prostu tak jak zawsze.   

W redakcji Gazety Gdowianin rozmawialiśmy niejednokrotnie nad sensem istnienia takich pozycji jak biuletyny informacyjne. Temat ten powraca co jakiś czas, zwłaszcza gdy poszczególne samorządy prześcigają się w publikowaniu informacji, które są mało przydatne społeczności lokalnej. Jedynym celem owych publikacji są najczęściej kwestie promocji konkretnej osoby w środowisku lokalnym. Nie inaczej jest w przypadku „Biuletynu Informacyjnego Gminy Gdów”, który to został wręcz naszpikowany wizerunkiem Wójta Zbigniewa Wojasa. Na poszczególnych stronach biuletynu można dowiedzieć się o sukcesach jakie dzięki zaradnemu zarządzaniu przez mądrego włodarza osiągnęła nasza gmina. Nic tak nie przykuwa uwagi jak celebrowanie budowy kolejnych chodników i ich odbiór. Talentu jak widać Wójtowi nie brakuje, zwłaszcza jeżeli chodzi o wyłuszczenie najważniejszych informacji na ten temat. Zastanawia jedynie częstotliwość wydań biuletynu, gdyż od 2010 r. wydano jedynie 10 numerów (*). Czyżby nie było na tyle sukcesów, nie otwierano kolejnych chodników, mostków, kładek? Czyżby nie malowano ścian, nie koszono trawy? Przecież każdy podstawowy aspekt funkcjonowania Naszej Gminy można tak opisać, że będzie postrzegany jako sukces na miarę XXI wieku. Z drugiej jednak strony, gdyby się głębiej zastanowić, to może coś w tym jest, iż otwarcie chodnika jest samo w sobie sukcesem tylko w naszej Gminie.

Pisaliśmy już wcześniej o programach strategicznych w naszej Gminie, które są w żenujący sposób opisywane przez urzędników. Wskazywaliśmy na fakt, że naszym zdaniem w Urzędzie Gminy w Gdowie nie ma kto pisać tych strategii, a sam Wójt ich nie zrecenzuje z oczywistych powodów. Teraz zastanawiamy się czy warto utrzymywać stanowisko i płacić komuś za to, że tworzy kolejnego „gniota” pod tytułem „Biuletyn Informacyjny Gminy Gdów”. W kolejnym wydaniu proponujemy, aby użyto całej powierzchni na zdjęcia Wójta, bez użycia tekstu, gdyż uważamy że jest on nie potrzebny. I  tak w koło pisze się w biuletynie jedno i to samo.

Tak czy inaczej „Biuletyn Informacyjny Gminy Gdów” będzie wydawany, a na jego łamach będą porównania i opisy kolejnych odbiorów chodników, rzekomo niskich podatków itd. Tylko tych informacji, które wszyscy chcielibyśmy przeczytać, tam nie znajdziemy, gdyż są niewygodne dla naszego włodarza. To jednak w niczym nie przeszkadza żeby w dalszym ciągu tworzyć własny i jedynie słuszny punkt widzenia.

 

 

(*) źródło: gdow.pl/inne/biuletyn-informacyjny

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*