Mama, Tata i Ja: Podróż w głąb wielickiej kopalni

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na spotkanie rodzinne z cyklu Mama, Tata i Ja: „Podróż w głąb kopalni”14 stycznia 2024 r. o godz. 10.00.

Już wkrótce noworoczna podróż, tym razem nie dookoła świata, ale w głąb kopalni 14 stycznia 2024 r. o godz. 10.00. Ta fascynująca przygoda zacznie się od górniczego pojazdu – windy, który szybko zwiezie na głębokość 135 metrów i następnie prowadzić będzie przez podziemne chodniki i wyrobiska Muzeum.  Trudno sobie wyobrazić, ale kiedyś była tu tylko sól a te wszystkie korytarze i komory powstały dzięki górnikom. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wyglądała ich praca, jakich narzędzi używali, a także czego obawiali się w kopalni. Na uczestników czekają różne atrakcje, m.in. spacer w półmroku z lampą górniczą.

Ale to nie wszystko! Każdy z uczestników otrzyma zadania do wykonania, aby jeszcze bardziej wczuć się w rolę górnika. Czekają quizy, karty pracy, zagadki i zgadywanki, które pozwolą jeszcze głębiej zanurzyć się w historię górnictwa. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza.

Spotkanie jest skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Szczegóły: www.muzeum.wieliczka.pl

 

Rezerwacja: Dział Edukacji: 12 289 16 33

Koszt udziału: 15 zł/os. lub bilet rodzinny 45 zł/ (2+2 lub 1+3)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*