Stowarzyszenie „Od Przeszłości ku Przyszłości” z Pawlikowic w gronie beneficjentów programu Grant 5000

Stowarzyszenie „Od Przeszłości ku Przyszłości”, działające na rzecz lokalnej społeczności Pawlikowic, Mietniowa i Chorągwicy, wkrótce stworzy „zieloną klasę” z tablicami edukacyjnymi w lesie Laskowiec. Realizacja projektu będzie możliwa dzięki darowiźnie z programu Grant 5000, wspierającego sąsiedzkie działania o prośrodowiskowym charakterze.

 Już po raz 8. producent Cukru Królewskiego wybrał beneficjentów autorskiego programu grantowego. Ideą projektu jest wspieranie ważnych społecznie inicjatyw realizowanych „po sąsiedzku” przez niekomercyjne podmioty. Każdego roku wskazują je pracownicy biur i cukrowni Südzucker Polska S.A. Dotychczas darowizny w kwocie 5000 złotych otrzymały 52 organizacje.

-  Potencjalnych beneficjentów oraz cel, jakiemu posłużyć mają środki pieniężne, zgłaszają do nas nasi pracownicy. Wierzymy, że to oni najlepiej znają swoje najbliższe otoczenie oraz jego potrzeby. Satysfakcja z niesienia pomocy jest tym większa, że już od kilku lat zgłaszane instytucje decydują się przeznaczyć Grant 5000 na prośrodowiskowe inicjatywy. Cieszymy się mogąc dołożyć cegiełkę do ich realizacji informuje Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A.

 W gronie tegorocznych zdobywców Grantu 5000 znalazło się Stowarzyszenie „Od Przeszłości ku Przyszłości” z Pawlikowic w gminie Wieliczka, zgłoszone do programu przez pracownicę biura w Krakowie. Jego celem jest integracja lokalnej społeczności, m.in. poprzez wspólne działania na rzecz planety. Aktualnie głównym zadaniem Stowarzyszenia, które skrupulatnie realizuje, jest rewitalizacja lasu Laskowiec znajdującego się w Pawlikowicach. Dotychczas członkowie grupy wraz z rodzinami posprzątali jego teren, wykarczowali zarośnięte ścieżki, a także, korzystając ze środków własnych, zamontowali ławki i kosze na śmieci. Teraz nadszedł czas na kolejny etap rewitalizacji. Darowizna umożliwi stworzenie ścieżki z tablicami edukacyjnymi na temat leśnej flory i fauny. W przyszłości taka „zielona klasa” mogłaby być doskonałym uzupełnieniem lekcji przyrody dla uczniów okolicznych szkół i przedszkoli.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*