ŚDM – podpisano list intencyjny

Wczoraj, w środę, krakowska archidiecezja oraz małopolskie władze samorządowe podpisały list intencyjny w sprawie organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. List podpisany został przez metropolitę krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza, marszałka województwa małopolskiego Marka Sowę oraz prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Strony zadeklarowały w dokumencie wspólne działanie w przygotowanie do spotkania papieża z młodzieżą.


Podczas spotkania kardynał Dziwisz mówił, że główne obchody odbędą się w Krakowie, na Błoniach i w ich okolicy. Zaznaczył jednak, że jeżeli grunt będzie odpowiednio przygotowany i warunki na to pozwolą, to sobotnie czuwanie oraz niedzielna msza odbędą się w Brzegach w powiecie wielickim. W dalszym ciągu otwarta pozostaje jeszcze kwestia drogi krzyżowej, która zorganizowana ma zostać w krakowskich Łagiewnikach lub na Błoniach.
Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa zaznaczył, że województwo w najbliższych miesiącach będzie realizować wiele inwestycji infrastrukturalnych, między innymi w ramach Wielickiej Strefy Aktywności Ekonomicznej w Brzegach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

*